این پست برای کسایی که با تراوین آشناهستن  چیز جدیدی فکر نکنم داشته باشه اما کسایی که تازه با تراوین آشنا شدن و شاید هنوز از این امکان استفاده نکرده باشن خیلی بدرد بخوره… و نکات خوبی رو بتونن یاد بگیرن.

بقیه در ادامه مطلب


این پست برای کسایی که با تراوین آشناهستن  چیز جدیدی فکر نکنم داشته باشه اما کسایی که تازه با تراوین آشنا شدن و شاید هنوز از این امکان استفاده نکرده باشن خیلی بدرد بخوره… و نکات خوبی رو بتونن یاد بگیرن.
 1. دادن سفارش ساخت به معماران + نکات
 2. مرکز تحقیق 9/15 گندمی (crop-finder) + نکات
 3. گریز لشکریان (ارسال لشکریان به خارج از دهکده قبل از رسیدن حمله) + نکات
 4. لیست فارم ها + نکات مهم
 5. 3 بار بفرست برای تاجران (ارسال 3 بار تاجران)
 6. مسیرهای تجارت

 

یه نکته اول کار لازمه گم اینه که برای نوشتن این مطلب از help تراوینم استفاده کردم که  نخوام زیاد تایپ کنم و جاهایی رو که داخل علامت “” گزاشتم و انتهاش * گزاشتم یعنی از اونجا گرفتم و درکنارش توضیحاتی رو به عنوان نکته گفتم.


در کل دو دسته بازیکن توی تراوین داریم گروهی که دفاعی بازی میکنن و گروهی که حجومی بازی میکنن … (البته یه گروه دیگه هم الان ظاهر شدن که کارشون نقره فروشی شده و بازی رو خراب کردن ) کلوپ طلایی به درد هردوتاشون میخوره  اما بازیکنی که حجومی میخواد بازی کنه شرط لازمش اینه که کلوپ طلایی رو از اول سرور فعال کنه. بعدا میگم چرا….


برای فعال کردن کلوپ طلایی باید به قسمت طلاها برید و پایین صفحه کلوپ طلایی رو فعال کنید.
توجه کنید که وقتی فعالش کردید دیگه  تا پایان بازی فعال هست اما اشتباهی که شاید بکنید اینه که امکانات کلوپ طلایی رو با  امکانات اکانت پلاس و افزایش تولید  مخلوط نکنید چون اینا جز امکانات کلوپ طلایی نیستن و اونها رو با پرداخت اگر سرور عادی باشه هر 7 روز 10 طلا برای پلاس و 5طلا هم برای هر یک از منابع میتونید فعال کنید پس نتیجه این شد که کلوپ طلایی رو با یک بار فعال کردنش  تا اخرین روز بازی فعال میمونه اما پلاس و افزایش منابع یا 7روزه هستن یا 3 روزه…

توی سرورای معمولی 100 طلا و توی اسپید 50 طلا برای فعال سازیش لازمه اما با گذشت زمان و رسیدن به اخر سرور این میزان کاهش پیدا میکنه و شما میتوند با 1 سکه هم کلوپ طلایی رو فعل کنید عکس زیر رو نگاه کنید:“کلوپ طلایی یک امکان جدید در تراوین ویرایش 3.6 است. شما قادر به عضویت در کلوپ طلایی با داده 100 (50 طلا برای سرور اسپید) تا پایان بازی در سرور می باشید. کلوپ طلایی چندین امکان رایگان برای شما می دهد که قادر به استفاده از آنها تا آخر باز ی می باشید و چندین امکان دیگری را که برای استفاده از انها نیاز به طلا دارید را برای شما فعال می کند. توجه کنید که طلاهای داده شده به کلوپ طلایی با حذف اکانت و یا اتمام سرور قابل برگشت نمی باشد.”*

اما ویژگی های کلوپ طلایی:


1. دادن سفارش ساخت به معماران“اگر کارگران شما در حال کار باشند و یا منابع کافی برای ساخت و یا ارتقاء ساختمانی نداشته باشید، شما قادر به دادن سفارش ساخت و یا ارتقاء ساختمان مورد نظر به معماران می باشید و آنها زمانی که کارگر آزادی موجود باشد و منابع کافی برای اینکار جمع شود شروع به انجام آن خواهند کرد.”*

سفارش ساخت به این صورت عمل میکنه شما الان یه چیزی (حالا یا ساختمان یا منابع ) گزاشتید و داره میسازه و یا اصلا در حال حاضر منابع ساختشو ندارید و میخواید به محض اینکه این چیزی که الان داره ساخته میشه تموم شد اونو ارتقا بدید یا به محض اینکه منابعتون اماده شد اونو ارتقا بدید
سفارش ساخت به معماران این امکانو  به شما میده که با انتخابش به محض ممکن شدن شرایط لازم ساختمونتون ارتقا پیدا کنه ومثل اینه که شما آنلاینید و روی اون کلیک کردید .
یه نکته دیگه اینه که تا زمانی که منابع اماده نشده یا ساختمون قبلی هنوز تموم نشده حتی با دستور ساخت دادن هیچ سکه طلایی از شما کم نمیشه و شما میتونید هر  موقع خواستید اونو لغو کنید و 1 سکه طلاتونو پس بگیرید . راستی یادم رفت این کار 1سکه طلا خرج داره .
“سفارش ساخت زمانی شروع خواهد شد که ساخت اول تمام شود و و شما منابع کافی برای ساخت نیز داشته باشید. درست زمانی که معماران شروع به ساخت خواهند کرد از شما 1 طلا کاسته خواهد شد.”*
نکته دیگه اگر شما با دوسکه طلا بزنید “تمامی ساخت‌ها و تحقیق‌های در حال انجام در این دهکده را بصورت فوری تمام کن ”  سفارش ساخت جزو اون حساب نمیشه.
اما فرق این امکان با امکانی که اسکریپت ها به شما میدن اینه که اینجا شما با سفارش دادن میتونید از اکانتتون خارج بشید و برید دنبال کار وزندگیتون اما اسکریپت لازمه که کامپیوترتون روشن بمونه .


توی عکس بالا میبینید که  من منابع لازم برای ارتقای سطح 3 رو ندارم  و خودش گفته که 10 ساعت دیگه منابعتون آماده میشه و اینو از طریق محاسبهی تولیدات حساب کرده حالا اگر شما غارتگر باشید و منابع بیارید اون وقت زودتر شروع میشه. 
یه نکته دیگه اینه که من 3 تا رو دستور ساخت دادم بیشتر از این دیگه امکانش نیست و برای دومی وسومی هیچ مدت زمانی نزاشته وقتی اولی شروع شد دومی فعال میشه با زدن ضربدر شما میتونید سفارشتونو لغو کنید.
این امکان یه زمان خیلی بدرد بخوره اونم توی ساخت قصر یا اقامتگاه هست که نمیشه سریع تمومشون کرد که با سفارش دادنش میشه در سریع ترین زمان تمومشون کرد.

2. مرکز تحقیق 9/15 گندمی (crop-finder)

با این امکان شما می توانید دهکده های 15 و 9 گندمی را در نقشه جستجو کنید. بعد از فعال سازی اگر به نقشه سر بزنید یه گزینه جدید میبینید که با کلیک کردن روش وارد قسمت جستوجو میشید:
“اینجا می توانید مختصات نقطه ای را که می خواهید سیستم از آن نقطه شروع به جستجو کند را وارد کنید. مختصات پیش فرض همان مختصات دهکدۀ فعلی شما می باشد. می توانید نوع دهکده ای را که جستجو می کنید را وارد کرده و مقدار آبادی را که می خواهید داشته باشد را نیز انتخاب کنید. می توانید یکی از گزینه های “25%”، “50%”، “75%”، “100%”، “125%” و یا “150%” را انتخاب کنید و سپس در آخر می توانید انتخاب کنید که سیستم تنها دهکده های تسخیر نشده را نشان بدهد و یا همه را نشان دهد.”*
نتیجه جستوجو چیزی شبیه به این خواهد بود:این امکانو اسکریپت ها هم براتون بدست میارن که توی اول بازی که معلوم نیست که شما این اکانت رو بخواید یا نه به جای فعال سازی کلوپ میتونید از اسکریپت ها استفاده کنید.


امکانات اردوگاهی: 

3. ارسال لشکریان به خارج از دهکده قبل از رسیدن حمله (گریز)

“گریز یکی از امکانات رایگان کلوپ طلایی می باشد. شما تنها می توانید گریز را برای پایتخت خود فعال کنید.لشکریانی که متعلق به دهکده می باشند هنگامی که حمله می رسد از دهکده فرار کرده و بعد از 180 ثانیه بازخواهند گشت. نیروهای دهکده تنها زمانی گریز خواهند کرد که هیچ نیرویی به دهکده در 10 ثانیه‌ی آخر نرسیده باشد مگر اینکه نیروها از گریز دیگری برگشته باشند. توجه داشته باشید که تنها نیروهای تربیت شده در پایتخت گریز خواهند کرد و نیروهای کمکی موجود در دهکده گریز نخواهند کرد.

برای فعال کردن این امکان باید ابتدا اردوگاه را انتخاب کنید  سپس کافیست گزینۀ “فعالسازی گریز برای پایتخت” را علامتگزاری کرده و ذخیره را کلیک کنید.”*توضیحاتش کامله ونیازی به گفتن نکته دیگه ای نیست جز:

خوب این امکانمهمترین گزینه و لازم ترین چیز برای بازیکنی هست که حجومی کار میکنه و دوست نداره شب بخوابه صبح پاشه ببینه تمام نیروهاش کشته شدن. برای بازیکن حجومی بهترین دفاع حملست باشه توی پست روش کلی درآینده توضیح میدم.


4. لیست فارم ها

برای صرفه جویی توی وقت بهترین گزینه هست منتها یه عیب داره که باید هر بار خودتون دستی همه رو ارسال کنید یعنی اینکه بعد از یه بار ارسال باید  دوباره باید این کارو بکنید.
(دنبال اسکریپتی بودم که این کارو خودش انجام بده اما پیدا نکردم اگر کسی میدونه ممنون میشم بهم خبر بده البته شاید در آینده خودم نوشتمش)
اما اسکریپت های غارت اینجور نیستن . اما خوبیش اینه که همه رو باهم ارسال میکنه.برخلاف اسکریپت های غارت که تک تک ارسال میکنن.

” برای ست کردن لیست فارم‌ها ابتدا باید وارد آن شوید. لیست فارم‌ها را می‌توانید از داخل اردوگاه خود باز کنید؛ روی اردوگاه کلیک کرده و سپس بر روی منوی لیست فارم‌ها کلیک کنید.”“در این صفحه شما 2 لینک مشاهده خواهید کرد، الان تنها در مورد اولی (ایجاد لیست جدید) بحث خواهیم کرد. روی آن برای ست کردن خانه‌ی فارم کلیک کنید.”“برای لیست جدید خود نامی تعیین کنید.
یکی از دهکده‌های خود را که می‌خواهید حملات از آن ارسال شود را انتخاب کنید.
روی کلید “ایجاد” کلیک کنید تا لیست برای شما ساخته شود.
حال شما لیست را ساخته‌اید ولی هدفی برای حمله تعیین نکرده‌اید پس هنوز کار شما تمام نشده است و باید دهکده‌های هدفی را که می‌خواهید به آنها حمله کنید راتعیین کنید.
بنابراین بر روی افزودن برای ایجاد خانه‌ی (هدف) جدید کلیک کنید.می‌توانید هدف را از روی مختصات آن تعیین کنید و در عین حال سیستم نام برخی از هدف‌های آخر شما را نسبت به دهکده‌ای که برای حمله انتخاب کرده‌اید (دهکده‌ی خودتان) نمایش خواهد داد.
هدف را می‌توانید با استفاده از مختصات آن و یا لیست نمایش داده شده انتخاب کنید.
تعداد نیروها را می‌توانید در این جدول تعیین کنید که همانند تعیین تعداد نیرو در ارسال حمله‌ی عادی/حمله‌ی غارت/نیروی کمکی معمولی می‌باشد.
بر روی کلید ذخیره برای ذخیره‌ی اطلاعات کلیک کنید.
کار شما تمام شد! همیشه شما قادر به ویرایش تعداد نیرو و یا هدف انتخاب شده می‌باشید.”اما  نکات :
 • وقتی که با لیست فارم حمله میزنید حمله شما از نوع غارتی خواهد بود ونه عادی.
 • نمیتوند از جاسوس به عنوان نیرو وجاسوسی استفاده کنید.توی لیست فارم.
 • نکته دیگه اینه که وقتی که برای بار دوم به بعد به یک هدف حمله میزنید اولویت رو این درنظر بگیرد که ببنید کیسه ی جلوی کدوم حمله پر و نیمه پر بوده واگر نیرو کم دارید مثل عکس بالا که قرمر نشون داده که میگه شما 100 تا سرباز لژیون نیاز دارید اما 58 تا الان موجوده پس غارت انجام نمیشه.پس اونارو انتخاب کنید نه همه رو .
 • جاهایی که تلفات دادید رو بهشون نیرو نفرستید ویه جاسوسی ازشون بکنبد.
 • نکته مهم دیگه اینه که وقتی تعدا نیروهاتون کمه باشه وشما “انتخاب همه” رو انتخاب کنبد و آغاز غارت رو بزنید غارت انجام میشه اما از بالایی لیست فارم شروع میکنه تا جایی که نیرو به اندازش موجوده پس هروقت نیرو کم داشتید دستی انتخاب کنبد و اولویت جاهایی باشه که غارت قبلیشون دست پر بودن.
 • بهترین حالت اینه که بین هر 15 تا 30 دقیقه یه بار برای همه لیست فارمتون نیرو ارسال کنید کاری نداشته باشید که نیروهاتون رسید یا نرسیدن ودارن برمیگردن شما همیشه باید لیستتون رو ارسال کنید نباید بزارید دیگران منابع رو ببرن یه قانون هست که میگه اگر شما منابع رو نبرید اونا میبرن و هرکسی برد قویتر خواهد شد… به همین دلیل تراوین یعنی نیرو نه جمعیت (پاپ ) حالا دیدید که چقدر نیرو لارم دارید.(بعدا بیشتر میگم)
 • پس شما میتونید با حتی گوشی موبایلتون بیایدو لیست رو ارسال کنید  این خیلی مهمه دو زمان خیلی خوب جواب میده یکی آخر شب هست که نیروهارو میفرستید و دیگری اول صبح که مطمعنا پر رونقترین زمانها خواهد بود…(آینده توی روش بازی بهتون بیشتر توضیح میدم)بازار:

5. 3 بار بفرست برای تاجران (ارسال 3 بار تاجران)“اگر عضو کلوپ طلایی باشید می توانید به تاجران دستور دهید که همان تجارت را 3 بار برای شما انجام دهند. در عکس بالا نمایش داده شده است که چگونه قادر به انجام اینکار می باشید.”*


6. مسیرهای تجارت

این گزینه شاید اهمیتش از لیست فارم هم بیشتر باشه اما کمتر نیست و وجودش خیلی لازمه چه بازیکن دفاعی وچه حجومی نیازمند اون هستن. این امکان بافعال شدن کلوپ ظاهر نمیشه مگر اینکه شما دودهکده داشته باشید. چون مهمه بعدا میگم و کامل.

“می توانید با استفاده از مسیرهای تجارت مقصدی را برای تاجرهای خود مشخص کنید که بطور اتوماتیک هر روز در ساعت مشخص شده منابع مشخص شده را تاجرهای شما انتقال دهند.
می توانید از بازار برای دهکدۀ خود مسیر تجارت تعیین کنید. لازم بذکر می باشد که مسیرهای تجارت تنها برای دهکده های خود می باشد پس تنها زمانی این امکان در بازار قعال خواهد شد که شما بیش از 1 دهکده داشته باشید. اگر بیش از 1 دهکده داشته باشید برای شما گزینه ای به نام “مسیرهای تجارت” در بازار نمایش داده خواهد شد که با کلیک بر روی آن و سپس کلیک بر روی لینک “ایجاد مسیر تجارت جدید” برای دهکدۀ خود مسیر تجارتی مشخص کنید.
بعد از انتخاب گزینۀ “ایجاد مسیر تجارت جدید” برای شما این صفحه نمایش داده خواهد شد که توضیحات آن در زیر می باشد:
دهکدۀ هدف: دهکده ای که می خواهید منابع به آن ارسال شود.
منابع: مقدار منابعی که می خواهید ارسال شود.
ساعت شروع: ساعتی که می خواهید تاجرهای شما به راه افتاده و منابع را با خود ببرند.
تعداد انتقال: تعداد دفعاتی که می خواهید تاجرها منابع انتقال دهند.بعد از اینکه مسیر تجارتی برای خود ساختید اگر دوباره به صفحۀ مسیرهای تجارت در بازار بروید صفحه ای مانند عکس بالا خواهید دید. برای تغییر اطلاعات مسیر تجارت کافیست روی لینک ویرایش کلیک کنید و برای حذف آن کافیست روی علامت کلیک کنید. علاوه بر آن شما می توانید در این سطر ببینید برای انجام این تجارت به چند تاجر نیاز می باشد و چند بار تاجر ها ارسال خواهند شد 1×3 یعنی در این تجارت 1 تاجر نیاز می باشد و 3 بار منابع ارسال خواهند شد”

موفق باشید

منبع :2خدمهدث4