برخی از مواردی که این دفعه به ان میپردازیم

 • نحوه گروهی بازی کردن تراوین
 • نحوه انتخاب و چینش اکانت ها وقتی گروهی بازی میکنید
 • تجربه خودم در بازی کردن گروهی 6 نفره (2 تا گروه 3 نفره)
 • حتما مولتی اکانت باشید
 • نحوه بازی کردن وقتی مولتی اکانت هستید
 • نحوه کنار هم قرار گرفتن دهکده ها هنگام ثبت نام بازی

لینک بخش اول :http://travianspeediran.ir/post/13


اموزش در ادامه مطلب


همونطور که توی پست قبلی گفتم به طورخلاصه قرار شد که فقط توتن و گول رو انتخاب کنید و بنابر اینکه چقدر میتونید آنلاین باشید و دفاعتونو بسازید برای هجومی توتن یا گول رو انتخاب کنید اینجا بیشتر درموردش میگم و برای دفاع هم بهترین گزینه گول هست.


خوب بریم سراغ بخش جدید:

1. تراوین رو باید گروهی بازی کنید.

حداقل باید 3تا اکانت داشته باشید و 3نفر هم باشید یک اکانت حجومی و 2 تا دفاعی . چون هر اکانت میتونه دوتا جانشین داشته باشه اینجوری باخیال راحت بازی میکنید و وقتی یکی تون آن بشه و ببینه روی دهکده ای حلمه داره میاد خیلی راحت میتونه تصمیم بگیره و اکانتا رو اداره کنه و منبع رو مصرف کنه و نیرو هارو بفرسته غارت.

دوتا اکانت دفاعی رو دوتا گزینه پیش روتون دارید :

الف : هردو گول باشن و سرباز پیاده و کاهن سوار بسازن که نسبت مناسب 5تا سرباز پیاده و یک کاهن سوار هست. توی این دوتا اکانت همین دوتا نیرو باید ساخته بشه و آموزش بدن و چون سرباز پیاده ارزان ترین و سریع ترین سرباز دفاعی پیاده هست پس هزینه ساخت و نگهداریش خیلی به صرفه هست و توی آهنگری تجهیزاتشو ارتقابدید تا قدرت بیشتری پیدا کنه.

ب: از دوکانت دفاعی یکی رومن و دیگری توتن باشه در رومن فقط محافظ و در توتن فقط نیره دار ساخته میشه و ترکیب این دو خیلی خوب میتونن دفاع سختی ایجاد کنن.

من گزینه اولو پیشنهاد میدم چون به مرور بازیکنای دیگه که دنبال فارم میگردن اول چشمشون به دنبال رومن و توتن هست بعد میان سراغ گول . توی این اکانت ها که من با نام پشتیبانی میخونمشون فقط همین نیروهایی که ذکر کردم ساخته میشن و این نیروها باید توی پایتخت فقط اموزش ببینن و اگرم دهکده جدید ساختید منابعشونو بفرستید پایتخت تا اونجا نیرو سازی بشه . چون اکانتهای پشتیبانی کارشون ساخت نیروی دفاعی هست منابع خودشون برای ساخت نیرو کافیه تازه زیاد هم میارید.

پایتخت این اکانتا سربازخونشو نو تا 20 بالا میبرید و هم آهنگریشو پس سربازاتون باسرعت و قدرت بیشتری ساخته میشن و چون توی پایتخت ساخته شدن چون پایتخت هیچ وقت قابل چیف شدن نیست پس نیروهاتون از بین نمیرن.

اگر تعدادتون بیشتر بود خوب همین نسبت رو رعایت کنید اون وقت 2 تا اکانت حجومی دارید و 4 تا دفاعی .

این روش رو می تونید توی اتحادا اجرا کنید و اکانتهای نزدیک به هم یک گروه 3 نفره رو تشکیل بدن . و برای دفاع یا حمله باهم برنامه ریزی کنن و نیازی نباشه مدام نامه عمومی بدید که همه کمک کنن . اگر گروه ها نتونستن بعد هماهنگ کنید و هجومی ها  محاجمو بزنن و دفاعی ها هم جلوش دیوار کنن.

تا هم توی حملش صدمه ببینه و هم توی دفاعش توی دهکدش و بعد از این حمله دیگه نزارید بلند بشه و فارمش کنید یا میمونه و فارم میمونه یا حذف میکنه میره. در هر دوحالت برد با شما و اتحادتونه. شرطش یک دست بودن بچه های اتحاد هست بعدا درمود اتحاد بیشتر میگم.

2. تجربه من از این روش بازی کردن:

دقیق نمی دونم توی کدوم سرور بود فکر کنم 9 بود اولین سرور تراوین ورژن 4 ایران. همسایه های خیلی باحالی اطرافم بودن باهم گروه ساخته بودیم 6 نفر بودیم 2تا حجومی و 4 تا دفاعی . خیلی راحت منطقه ای که توی نقشه دست ما بود فارم ما شده بودن . معمولا بازیکنای حجومی حمله های تلافی جویانه روشون صوت میگیره و فارما بهشون حمله میزنن .چون ما 6نفر نزدیک هم بودیم توی کمتر از 1 ساعت میتونستیم به هر کدوم از اکانتا نیرو ارسال کنیم وقتی که به من حمله میشد 4 تا دفاعی همزمان کل نیروهاشونو با قهرمان(اونم قهرمانایی که تمام تنضیماتشون روی دفاع هست) میومدن توی دهکده پس تلفات به شدت کاهش پیدا میکرد محاجم شکست میخورد و از طرف دیگه همزمان یا بعد از نشستن حملش  من و اون یکی اکانت حجومی به دهکده محاجم حمله میزدیم و برای اینکه تلفات بین من و اون تقسیم بشه این کارو میکردیم : نفر اول حملشو به صورت غارتی میزد و نفر اخر به صورت حمله عادی اینجوری دیگه تلفات بین من و اون تقسیم میشد و همرامون از بین نمیرفتن و از طرفی محاجم به کلی نیروهاش از بین میرفت  همین باعث لذت بیشتر بازی میشد .

اینجوری هر فرد 3 تا اکانت داشت نه 1 اکانت مولتی اکانت بودیم اما قانونی بدون اینکه قانون بازی رو زیر سوال ببریم  و لذت دفاع و حمله رو همزمان میبردیم. اینجوری احتمال اینکه یکی آن باشه خیلی بالا میرفت و چون فقط با جانشینی به اکانت سر میزدیم پس هیچ مشکلی هم پیش نمی ومد. فقط البته هرگروه رمز یکی از دهکده های اون گروه دیگه رو داشته که اگر یه موقع شرایط مهمی پیش می یومد میتونست به راحتی فقط با رمز یکی به 2 تا اکانت دیگه هم دسترسی داشته باشه و نیروهاشونو جابه جا کنه اما فقط برای شرایط اضطراری .

پیشنهاد میدم شما هم همین طور بازی کنید این بهترین حالته که میشه بازی کرد .

اما یه نکته مهم . اونم اینه که طرف هایی رو که میخواید باهم بازی کنید رو حتما بشناسید چون سوئ استفاده کننده زیاده و امکان داره جاسوس بینتون بیاد . من پیشنهاد میدم اقوام و دوستانی که توی زندگی واقعی میشناسید رو جانشین خودتون کنید که بهشون اعتماد بیشتری دارید. چون تراوین فقط توش از طریق خیانت هست که ضربه می خورید.

3.حتما مولتی اکانت باشید… اما تابلو بازی در نیارید و به این روش که میگم بازی کنید:

تراوین رو باید حتما مولتی اکانت بازی کنید و اکثرا همین طور هستن اما نباید کارای زیر رو انجام بدید:

 1. ارسال منابع از دهکده دیگه به دهکده خودتون
 2. غارت کردن دهکده دیگتون
 3. ارسال نیروی دفاعی از اون دهکده به دهکده خودتون
 4. حمله کردن به دشمنانتون با اون دهکده

لابد حالا می گید پس مولتی اکانت بودن به چه دردتون میخوره اگر قرار نباشه ازشون توی موارد بالا استفاده کنید؟

دلیل اینکه گفتم از روش های بالا استفاده نکنید اینه که بعد از استفاده از روش های بالا اگر مولتی هانتر بررسیتون کنه بلافاصله بازداشت میشید و بعد هم مجبور به حذف اکانت دیگتون میشید.

اما روش مولتی اکانت بازی کردن که اکثرا این کارو میکنن. شما باید اون اکانت رو بسازید و بالا ببرید اما نمیخواد زیاد روش مانوربدید و غارت کنید و غیره فقط جوری نگهش دارید و نیرو بسازید توش که دیگران بهش حمله نزنن و یک اکانت فعال باشه اونو خوب بالاببریدش . اما نفع این کار اینجاست شما دهکده دومتونو که با مهاجر میسازید که هیچ اما دهکده سوم به بعد رو باید چیف کنید اما اگر بخواید که دهکده کسی رو چیف کنید که باید هزینه ی سنگینی بدید اما اگر قرار باشه دهکده اکانت دیگتونو چیف کنید هیچ هزینه ای رو نمیخواد بدید فقط کافیه که از جلوش نیروهاتونو کنار ببرید.

اینجا دوتا گزینه پیش روتون هست :

 1. اینکه دهکده دوم اکانت دیگتونو پایتخت بکنید و بعد دهکده اولشو چیف کنید .

این روش برای وقتی که پایتخت نزدیک شماست خیلی خوبه اما با این کار نیروهایی که توی پایتخت ساختید از بین میره اما پاپ خوبی نصیبتون میشه  . توجه کنید که منابع رو بیشتر بالاببرید و تا 10 برسونید و از ساختمونا اونایی که ضروری هستنو بسازید

2.دهکده دوم اکانت رو چیف کنید .

این روش برای وقتی که فاصله وجود داره بین دوتا اکانت مفیده  و تازه مشکل ازبین رفتن نیروها هم وجود نداره و بهتره که دهکده دوم اکانت رو پیش دهکده های اکانت اصلیتون بسازید و با منابع پایتخت (منظورم پایتخت همون اکانت دیگتونه ها نه اکانت اصلی ) اونو بالا ببرید و بعد اونو توسط اکانت اصلیتون  چیفش کنید . اینجوری خیلی خیلی بیشتر از اونی که با انتقال منابع میخواستید به دست بیارید بدست میارید.

اینکه چند اکانت مولتی داشته باشید به خودتون بستگی داره بخصوص به وقتتون . 2تا خوبه و کافیه.

فقط اسم اکانتاتونو یه شکل انتخاب نکنبد که تابلو بشه . مثلا این طور نباشه :

1 . ali1 ,ali2 ,ali2012  ali 2020

2. اسم های هم جنس انتخاب نکنید مثل اینا : Tehran ,shiraz,yazd

3. مثلا دوتا اکانت میسازید اسماشونو از جنس ای مختلف بزارید  مثلا : , ali20 , Tehran,NW-2012

اگر کارایی که بالا گفتم رو انجام ندید یعنی انتقال منابع و غارت و نیروی کمکی حتی اگر مولتی هانتر بررسیتونم کنه بهتون ایراد نمیگیره شما فقط یک بار به اون اکانت حمله میزنید اونم وقتی هست که میخواید چیفش کنید.

شما اگر چندین آی پی داشته باشید میتونید هرچند تا اکانت که خواستید بسازید منابع ارسال کنید و غارت کنید  فقط نباید با آی پی یکسانی کارای فوق رو انجام بدید و وارد دوتا اکانت بشید.

4.نحوه کنار هم قرار گرفتن دهکده ها هنگام ثبت نام:

اینکه دهکده هاتون کنار هم قرار بگیره خیلی حال میده این کار هم شدنیه و میشه همون اول بازی اکانت هاتون بغل هم ساخته بشن فقط کافیه که از روش حمله همزمان ارسال کاتا استفاده کنید و لینک های فعال سازی رو توی تبای فایرفاکس بزارید و آفلاینش کنید و بعد همه رو تایید کنید و بعد آنلاین بشید و همه رو ریلودش کنید به همین اسونی. اما اخیرا نحوه ثبت نام دیدم تغییر کرده و شما بعد از تایید لینک فعال سازی باید ثبت نام کنید . برای اینکارم فقط به سرعت عمل خودتون بستگی داره چند تا اکانت بسازید بعد لینکاشونو نگه دارید . تک تک ثبتنامو تمام کنید و بلا فاصله بعد از اینکه اکانتتون ساخته شد خروج بزنید و اکانت بعدی رو بسازید اگر توی ساعت شلوغی ثبت نام نباشه بازم کنار هم میوفتن . فکر نکنم لازم باشه بگم که ناحیه اکانتتونو حتما دستی انتخاب کنید و رندوم نزارید.


ادامه دارد….


منبع : 2online4.ir