سلام این اولین اموزش پیشرفته هست که در مورد راهنمای انتخاب نژاد هست امدیوارم خوشتون بیاید


خوب:
یک بحثی که بین تازه واردین هست این هست که کدام نژاد را انتخاب کنند؟
با توجه به اینکه تعادل در حد خوبی در میان نژاد ها رعایت شده، باید با توجه به موقعیت و تواناییهای خودمون یک نژاد را انتخاب کنیم که در اینجا توضیحاتی در مورد ویژگی ها هر نژاد قرار داده شده تا راحت تر بتوانید نژاد خود را انتخاب کنید.
در ابتدا گول را کامل کنار میگذارم و در مورد توتن و رومن صحبت میکنم.
ادامه رو بخونیدمقایسه قدرت هجومی توتن و رومن

میزان سرباز قابل ساخت
از آنجا که هدف ما انتهای بازی هست مقایسه این دو را از انتهای بازی آغاز میکنیم،با فرض اینکه هر دو نژاد 10 ماه با سطح 20 سربازخونه و اصطبل سرباز بسازند (برای رومن آبشخور هم سطح 20) در پایان توتن میتونه 162120 تا تبرزن و 65724 تا شوالیه توتن و رومن 101325 تا شمشیرزن و 69085 تا شوالیه سزار داشته باشه که به طور کلی و با یک در صد خطا کم میشه گفت قدرت این دو همر کاملاً برابر هست و به صورت معمول یکسان عمل میکنند ولی بسته به دفاع که بیشترین دفاع در برابر سواره نظام باشد یا پیاده ،به ترتیب توتن و رومن از دیگری بهتر عمل میکنند.

میزان مصرف گندم هر همر
حال میرسیم به بحث گندم مورد نیاز این 2 همر که مال توتن 359299 و رومن 377672 هست که 18373 تا توتن کمتر گندم مصرف میکنه که با توجه به کوچک بودن عدد در مقابل مصرف کلی تقریباً میشه نادیده اش گرفت که در عوض قدرت حمله منجنیق های رومن قویتر هست و در سطح نهایی میتونی با کمی شانس 1% بیشتر از لول عمارت جادو کم کنه که این 1% هم میشه مثل مقدار گندم مصرفی نادیده گرفت.
پس تا اینجا میشه گفت این دو نژاد کاملاً برابرند.

مقایسه قدرت دفاعی توتن و رومن

حالا میرسیم به بحث دفاع که در اینجا بحثی که هست حمله کننده با دژکوب حمله کنه یا نه؟
به فرض اینکه بدون دژکوب حمله بشه دفاع رومن با اختلاف فاحش برتر هست ولی اگه حمله با دژکوب انجام بشه اینبار توتن پیروز میدان میشه و به دلیل همین دیوار قوی توتن اکثراً توتن به عنوان ww holder انتخاب میشه. همچنین رومن در ابتدای بازی باید با لژیون غارت کند که بر خلاف گرزدار مدافع خوبی هم هست که احتمال از دست دادن کل نیروهای غارتگر در ابتدای بازی رو خیلی پایین میاره که میشه گفت دفاع رومن تا وسط بازی بهتر از توتن و از وسط به بعد توتن بهتر عمل میکند که این از این نظر دفاع هم میشه گفت یکسان هستند.

مقایسه شروع بازی توتن و رومن
حال میریم به اول بازی
توتن میتونه غارت بالاتری داشته باشه که وقتی به وسط بازی برسیم با توجه به دوری مسافت ها رومن میتونه از شوالیه و توتن میتونه از دلاور استفاده کنه که با توجه به قویتر بودن شوالیه تلفات رومن کمتر هست و سود بیشتر که در این مرحله مخفیگاه هم تاًثیرش کمتر میشه که به طوری کلی میشه گفت وضع غارت در وسط بازی به نفع رومن میشه یا تقریباً برابر میشه که بحث غارتم با توجه به ساخت سریع سرباز برای توتن و غارت 20% مخفیگاه در اول بازی و غارت تقریباً بهتر رومن در ادامه بازی میشه گفت غارت هر دو نژاد هم در حد برابری هست و دو نژاد همچنان برابر میکنند.

مقایسه توتن و رومن از نظر پیشرفت
تنهای مطلبی که باقی میمونه ،مقایسه پیشرفت دو نژاد هست.
توتن قدرت بالاتری در ابتدای بازی در غارت دارد و همچنین هزینه ای که برای ساخت همر باید بدهد کمتر هست در حالی که رومن علاوه بر گرون بودن سربازهایش برای رسیدن به حداکثر سرعت ساخت سرباز و متعادل کردن مصرف گندم باید آبشخور هم بسازد ولی در عوض رومن امکان ساخت هم زمان یک منبع و یک ساختمان رو دارد. (همزمان نه در انتظار) و همچنین قدرتش در چیف کردن بیشتر هست که از نظر پیشرفت هم یکسان هستند.

گول ها
حالا که توتن و رومن تموم شد میرسیم سر وقت گول که به نظرم برای افرادی که کم آن میشوند بهترین نژاد هست.
از نظر همر آخر بازی اصلاً قابل مقایسه با دو نژاد دیگه نیست البته سرعت بالای سربازهایش را هم نمیشه نادیده گرفت که در طول بازی چون مدافع وقت کمتری برای جمع کردن نیروی دفاعی دارد، ضرر کمتری در پاکسازی میدهد که چون باید در حمله ها پیاده هم به کار برد در اکثر حملات امتیاز بالایی محسوب نمیشود.
از نظر دفاع هم بر خلاف تصور همگان ضعیفترین نژاد گول هست.
تله که هم توی یک ده جا محدود هست و هم با توجه به قیمتش اصلاً با صرفه نیست و از ماه سوم به بعد در مقابل یک ارتش 10000 نفری به هیچ دردی نمیخوره.
اگر بخواهیم در مورد سربازهاش بحث کنیم با اینکه سربازهایش قویترین امتیاز دفعاعی را دارند ولی در بازی ملاک گندم مصرفی هست که برای سواره نظام بهترین نیزه دار هست که مال توتن هست و پیاده بهترین محافظ که متعلق به رومن هست
از نظر دیوارم کمی جلو بریم با دژکوب حمله میشه و دیوار گول هم سریع تخریب میشه.
از نظر غارت هم که میشه گفت اول بازی که خیلی ضعیف عمل میکنه چون با کوچکترین دفاع، سرباز پیادش نابود میشه که جلوتر بره با توجه به رعد وضعش بهتر میشه ولی باز نسبت به شوالیه رومن سود کمتری میتونه بکنه چون رعدش زودتر میمره البته نباید سرعت بالای رعدش هم فراموش کرد.
در حالت کلی نمیشه گفت از نظر غارت نسبت به دو نژاد دیگه در وضع خیلی بدی قرار دارد ولی میشه گفت در صورتی برابری میکنه که وقت بیشتری برای غارت گذاشته بشه البته همراه با تجربه
در مورد پیشرفت هم نکته مثبتی نداره، تنها ویژگی که داره این هست که با توجه به داشتن تله در اول بازی اکثرا به گول ها حمله نمیکنند.
به طور کل به نظر من گول برای کسی مناسب هست که زیاد آنلاین نمیشه و وقت غارت نداره زیرا با توجه به ترس از گرفتاری در تله کمتر کسی به یک گول در اول بازی حمله میکند و گول میتواند به راحتی از روزی حلال پیشرفت کند.

نتیجه کلی
انتخاب نژاد به شرایط شما بر میگردد. در صورتی که شما میتوانید بالای 6 ساعت در روز بازی کنید بهترین انتخاب برای شما توتن یا رومن هست که این دو نژاد هم کاملاً با هم برابر هستند و برتر شدن یکی نسبت به دیگر تنها به نحوه بازی ربط داره که از این رو باید نژادی رو انتخاب کرد که با شما سازگار باشد ولی اگر وقت زیادی برای آن شدن ندارید بهتر هست گول را امتحان کنید زیرا:
1. امکان فارم شدنتان در اول بازی کمتر هست.
2. دشمن کمتر با توجه به نوع نژادش و در نتیجه نیاز به آنلاین بودن کمتر.

موفق باشید